• LTH Traktor AB

    Kontakta oss

Kontakta oss

Huvudkontor

0980-82407

Lennart ”Lelle” Häggroth, VD
lelle@lthtraktor.se

Ronny Häggroth, Delägare
ronny@lthtraktor.se

Tommy Häggroth, Delägare
tommy@lthtraktor.se

Roland Lindmark, Controller
roland@lthtraktor.se

Eva Stålnacke, HR & KMA

eva@lthtraktor.se

Administratörer
kontor@lthtraktor.se

 

Verkstäder

Verkstadsansvarig Entreprenad

Thomas Keskitalo

thomas@lthtraktor.se

Arbetsledare KUJ

Tom Johansson

tom@lthtraktor.se

Utbildning

Utbildare

Åke Andersson

ake@lthtraktor.se

Boka utbildning:

utbildningen@lthtraktor.se

Kiruna under jord, KUJ

Platschef

Simon Raattamaa

simon@lthtraktor.se

Arbetsledare

Tillredning, transport & skuthantering

0980-71777

070-3952407

kuj@lthtraktor.se

Alexander Hedin

Daniel Eliasson

Martin Björk

Martin Rönnebro

Vägunderhåll

0980-71598

073-0942407

vu@lthtraktor.se

Rickard Pantzare

Konsul

Ronnie Asplund

Entreprenad

Offertförfrågningar

entreprenad@lthtraktor.se

Platschef

Anders Sundholm

anders@lthtraktor.se

Arbetsledare

070-6092407

Jens Räty

jens@lthtraktor.se

Transportledare

Karin Skoglind

karin@lthtraktor.se

Projektledare

Patrik Rönnebro

patrik@lthtraktor.se

Peter Kauppi

pekka@lthtraktor.se

Torbjörn Olsson

torbjorn@lthtraktor.se

Rivning, sanering & återvinning

Arbetschef

Mats Helin

070-6306628

mats.helin@lthtraktor.se

Last och Terräng Häggroths Traktor AB

Ställverksvägen 29
981 38 Kiruna

Tel. huvudkontor:

0980-824 07

Fax:

0980-679 24